Bjud in användare

Med fyra enkla steg kan du som huvudanvändare bjuda in personer att hantera dina laddstationer, kort eller brickor. Oavsett om de redan har ett My InCharge-konto eller inte. Bra va!

Så här bjuder du in en ny användare:

Steg 1

Logga in med ditt My InCharge-konto och klicka på Bjud in användare. I översikten ser du alla som kan hantera dina laddstationer och/eller kort.

Steg 2

Klicka på Lägg till användare uppe till vänster och ange namn och e-postadress på personen du vill bjuda in. Det behöver inte vara till ett befintligt konto. 

 

Steg 3

Klicka på Nästa och välj vilka tjänster du vill att användaren ska ha tillgång till: laddkort och/eller laddstolpar.

Steg 4

Klicka på Nästa och välj vilka laddpunkter och laddkort som den nya användaren ska hantera. Vanligtvis listas endast ett konto här om inte ditt företag har konton inom dotterbolaget. Klicka sedan på Skicka inbjudan. Den nya användaren finns nu i din översikt. Om det är en ny användare kommer  personen att få ett mejl om att hen blivit inbjuden till My InCharge.

Ring vår kundservice och support

Kundservice under kontorstid och felavhjälpning dygnet runt. Du når oss alltid på telefonnumret nedan:

020-52 62 00

Har du fler frågor?

Varje dag svarar vi på frågor om eldrift och laddning av elbilar. Vi har listat de vanligaste frågorna åt dig.

Till alla frågor och svar.

Feedback